Komfort snu to podstawa
Pod wpływem ciężaru ciała w pozycji stojącej lub siedzącej następuje obciążenie mięśni grzbietu, pleców, karku i szyi. Powstają nadmierne skurcze powodujące ból. Ulgę przynosi nocny wypoczynek na materacu, który podpiera sylwetkę w odpowiednich miejscach. Dopasowuje się do kształtu ciała i przywraca układ kręgosłupa zgodny z prawidłowościami anatomicznymi. Dzięki temu jest to materac rehabilitacyjny (https://materaceplus.pl/materac-rehabilitacyjny )wspierający aktywne działanie w tym zakresie.
Potrzebna jest gimnastyka
Bierne oczekiwanie na poprawę stanu kręgosłupa nie wystarcza. Należy dołożyć mnóstwo starań, by wzmocnić i usprawnić układ mięśniowy. Warto zaopatrzyć się w materac rehabilitacyjny, który umożliwi wykonywanie ćwiczeń w warunkach domowych. Musi to być wyrób medyczny opatrzony odpowiednim certyfikatem. Na takim podłożu można ułożyć się wygodnie w pozycji leżącej na plecach albo na brzuchu. Tego wymaga kompleksowy zestaw zadań usprawniających motorykę.
Materac rehabilitacyjny jest miękki, sprężysty i odporny na uszkodzenia. Nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca w czasie gdy nie jest używany. Dlatego najbardziej praktyczny jest model składany wyposażony w uchwyt do przenoszenia. Po zakończeniu ćwiczeń łatwo jest umieścić go w szafie lub na pawlaczu.
Zobacz: https://materaceplus.pl/materace
Uzdrawiające zabiegi fizjoterapeutyczne
Podstawą rehabilitacji ruchowej jest aktywność fizyczna. Na technikach leczenia ruchem najlepiej znają się specjaliści zajmujący się zawodowo fizjoterapią. W swoich gabinetach oferują serie zabiegów ukierunkowanych na przywrócenie pacjentowi sprawności. Dużym ułatwieniem dla osób w podeszłym wieku lub rekonwalescentów po wypadkach jest możliwość skorzystania z wizyty domowej. Specjalista od terapii zajęciowej przynosi ze sobą materac rehabilitacyjny i rozkłada go w pokoju chorego. Jest to stworzenie optymalnych warunków do prowadzenia ćwiczeń, masaży oraz innych form terapii manualnej. Trzyczęściowy materac rehabilitacyjny po złożeniu da się umieścić w bagażniku a nawet na tylnym siedzeniu samochodu. Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym pacjent odzyskuje funkcje ruchowe, które wcześniej były dla niego niedostępne.