hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Dom

Jaka wykładzina najlepiej sprawdzi się na balkonie?

Jaka wykładzina najlepiej sprawdzi się na balkonie?

Wiele domów jednorodzinnych i lokali mieszkaniowych posiada balkon, czyli zewnętrzną konstrukcję architektoniczną pełniącą rolę przestrzeni wypoczynkowej, schowka lub ogródka. Jej nawierzchnia powinna być zawsze chroniona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Najlepiej nadaje się do tego celu porządna wykładzina na balkon.

Wyroby syntetyczne to strzał w dziesiątkę 

Na wstępie należy zaznaczyć, że w przypadku wszelkich obiektów użytkowych zlokalizowanych pod gołym niebem nie są wskazane dywany z naturalnego włosia, gdyż łatwo chłoną wilgoć i blakną pod wpływem słonecznego promieniowania ultrafioletowego. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest wykładzina na balkon wykonana z polipropylenu. Materiał ten wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, substancje chemiczne i szkodliwe warunki pogodowe, a dodatkowo odznacza się estetycznym wyglądem, zaskakująco dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, niepalnością (zapobiega rozprzestrzenianiu ognia) oraz niepodatnością na rozwój grzybów czy pleśni.

Można również z powodzeniem wybrać gumową wykładzinę na balkon (w formie maty segmentowej), która z jednej strony skutecznie wygładza nierówności nawierzchni, z drugiej zaś nie przepuszcza wody deszczowej i nie sprawia żadnych problemów w czyszczeniu. Jak by tego było mało, dzięki antypoślizgowej warstwie niweluje ryzyko uszkodzenia ciała.

Nieco bardziej ekskluzywna opcja

Dla osób pragnących uzyskać wyjątkowo przytulny kącik rekreacyjny godna polecenia jest wykładzina na balkon imitująca naturalny trawnik ogrodowy. Posiada zazwyczaj lateksowy spód ze specyficznymi dziurkami i runo wyprodukowane z polietylenu (w kolorze intensywnej zieleni), które charakteryzuje się miękką, niezwykle przyjemną w dotyku fakturą. Całość wystarczy systematycznie odkurzać, a w razie konieczności przemywać zwykłą wodą z nieznacznym dodatkiem łagodnego detergentu. Co istotne, sztuczna trawa nie zmienia barwy pod wpływem światła ani nie emituje brzydkiego zapachu.

W celu maksymalnego ustabilizowania warto ją przymocować do podłoża z wykorzystaniem specjalnego kleju poliuretanowego ewentualnie dedykowanych kołków. Wszystkie wymienione w niniejszym artykule wykładziny na balkon są dostępne na rynku w zróżnicowanej palecie rozmiarowej, kształtowej oraz kolorystycznej, więc bez trudu dobierzemy model perfekcyjnie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Największą popularnością cieszą się oczywiście uniwersalne egzemplarze prostokątne i kwadratowe w odcieniach czerni, brązu, szarości, błękitu i beżu.

Udostępnij