hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Lifestyle

Prosecco -dlaczego jest najlepszym winem dla kobiet

Prosecco -dlaczego jest najlepszym winem dla kobiet

Prosecco, czyli wino musujące pochodzące z Włoch, dostępne jest także w wersji frizzante, co oznacza delikatnie musujące. Ten wyśmienity trunek produkowany jest w dwóch winnicach na terenie Wenecji Euganejskiej i Friuli-Wenecji Julijskiej według ściśle określonych norm.

Prosecco – jakie warianty są dostępne?

Włoskie wino Prosecco produkowane jest wyłącznie według określonych zasad, dzięki którym jest wyjątkowe i smakuje wyśmienicie. Trzy czwarte wina powstaje z odmiany winogron grela. Pozostała część może pochodzić z innych odmian, które ściśle są określone w recepturze. Na oryginalnym Prosecco widnieje napis DOC bądź DOCG, który informuje o tym, że wino powstało według określonej formuły i jest chronione prawnie. Jeśli na etykiecie nie widnieje napis Prosecco, to może to być wino musujące pochodzące także z Włoch, ale zostało ono wyprodukowane według innych norm. Delikatny i wyborny smak tego wina sprawia, że jest ono ulubionym trunkiem nie tylko kobiet, ale także mężczyzn ceniących dobre alkohole. 

Jak smakuje Prosecco?

Wiele osób porównuje Prosecco do szampana, choć są to dwa różne trunki. Pierwszy z nich nie fermentuje w butelkach. Prosecco jest gazowane pod ciśnieniem, a szampan nasycany jest naturalnie dwutlenkiem węgla już w butelkach. Prosecco dostępne jest najczęściej w dwóch smakach, wytrawnym i półwytrawnym. Jest to oryginalny smak, w którym wyczuwalne są delikatne nuty owocowe. Wino to powinno się pić młode i świeże, co powoduje, że czasami można wyczuć kwasowy posmak. Idealnie smakuje delikatnie schłodzone.

Prosecco – jak pić?

Wino musujące lub delikatnie musujące można pić bez żadnych dodatków. Znakomicie smakuje także w połączeniu z sokiem brzoskwiniowym. Taka opcja jest polecana szczególnie paniom, które wolą nieco bardziej słodkie wina. Sok brzoskwiniowy można z powodzeniem zastąpić sokiem pomarańczowym, obowiązkowo ze słodkich pomarańczy. Nieco bardziej wyrafinowany smak można wyczuć, łącząc Prosecco z sokiem z żurawiny lub ze zmiksowanymi truskawkami. W barach można znaleźć także wiele ciekawych drinków. Drinki Prosecco mogą być łagodne i mocniejsze. W lżejszej wersji ciekawą propozycją jest aperol spritz. Jest to połączenie trzech części wina musującego z dwoma częściami aperolu z dodatkiem lodu. Na dobrą sprawę Prosecco może zastąpić każde inne wino musujące, które jest składnikiem drinków. Przykładowo w drinku French 75 szampana wystarczy zastąpić Prosecco, czyli dodaje się 30 ml ginu, syropu cukrowego i 15 ml soku z cytryny, a całość dopełnia się Prosecco. Zobacz więcej na  https://wybieramwino.pl

Artykuł sponsorowany

Udostępnij