hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Dom

Stół i krzesła do ogrodu – doradzamy, jak wybierać

Stół i krzesła do ogrodu – doradzamy, jak wybierać

Stół i krzesła to podstawowe meble, które goszczą w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Korzystamy z nich przede wszystkim w okresie wiosenno-letnim, lecz służą nam również w porze jesienno-zimowej, gdy warunki pogodowe pozwalają, by spędzać czas na świeżym powietrzu. 

Czym powinniśmy się kierować podczas wybierania tych podstawowych elementów wyposażenia? Podpowiadamy!

Stół, ale jak duży?

Wśród mebli ogrodowych znajdujemy stoły mniejsze i większe. Czym się kierować przy wyborze rozmiaru? Należy wziąć pod uwagę liczbę domowników oraz ewentualnych gości. Najmniejsze stoliki sprawdzą się dla dwóch osób, jednak to propozycja bardzo minimalistyczna i oszczędna. Nawet wtedy, gdy z ogrodu korzysta tylko jedna osoba lub para, warto wybrać nieco większy stół, by pomieścić przy nim gości – sprawdzi się model na minimum 4 osoby. 

Dla licznej rodziny, która dodatkowo chętnie przyjmuje znajomych i gości, i to regularnie, najlepiej wybrać duży stół. Można również postawić na dwa stoły – na co dzień korzystać z jednego, a gdy pojawiają się goście, zestawić ze sobą dwa meble. Najlepiej nadają się do tego te, które są prostokątne lub kwadratowe, ponieważ można je ze sobą połączyć i uzyskać duży, jednolity blat. 

Wygodne krzesła, czyli jakie?

Dekoracyjne krzesła, z rzeźbionymi oparciami, w ciekawym kształcie czy o nietypowej konstrukcji – takie designerskie propozycje zwracają na siebie uwagę, jednak mogą nie gwarantować oczekiwanej wygody. Co zatem wybrać?

Najlepiej sprawdzą się krzesła z podłokietnikami i oparciem. Powinny być odpowiednio wyprofilowane. Liczy się również dopasowanie ich pod względem wysokości do posiadanego lub kupowanego stołu. Aby uniknąć sytuacji, w której to krzesła ogrodowe nie zmieszczą się pod stół ze względu na podłokietniki osadzone zbyt wysoko w stosunku do blatu stołu, najlepiej postawić na zestaw mebli ogrodowych. Ciekawe propozycje można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/zestawy-ogrodowe-stol-i-krzesla-71

Trwałość i stabilność

Wybierając meble do ogrodu, na balkon czy taras trzeba mieć na uwadze, że będą one narażone na działanie warunków atmosferycznych. Muszą zatem poradzić sobie z opadami, niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem oraz silnym promieniowaniem słonecznym. Z tego względu ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego wykonane są meble. 

Najtrwalszym surowcem, odpornym zarówno na uszkodzenia, jak i czynniki zewnętrzne jest technorattan. Kupno takich mebli to inwestycja w możliwość użytkowania przez wiele sezonów, ponadto w estetykę, która pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych aranżacji ogrodowych. 

Stabilność i wytrzymałość zagwarantują meble drewniane. Stoły i krzesła z drewna zachwycają walorami wizualnymi, są bardzo stabilne i niedrogie. Należy jednak pamiętać, że aby zachowały swoje właściwości i tę lubianą estetykę, muszą być regularnie konserwowane i właściwie pielęgnowane. 

Zapoznajmy się z propozycjami zestawów ogrodowych, weźmy pod uwagę powyższe wskazówki, a znajdziemy produkty idealne!

Udostępnij