hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Dom

Żyrandole – co będzie modne w nadchodzącym sezonie?

Żyrandole – co będzie modne w nadchodzącym sezonie?

W górnej części pomieszczeń zazwyczaj niewiele się dzieje. Ot, jakaś lampa, która spełnia funkcje praktyczne, ale… to przecież dziś dla nas zbyt mało! Bawimy się aranżacjami, szukamy sposobu na to, by domowe wnętrza były estetyczne, ciekawe, a nie tylko praktyczne. W górnej części może być równie wyjątkowo, bo zamiast klasycznej lampy wiszącej mamy do wyboru arcyciekawe żyrandole. 

Jakie modele żyrandoli będą modne w nadchodzącym sezonie 2023? Co urozmaici górną przestrzeń salonową, sypialnianą bądź dostępną w innym pomieszczeniu?

Żyrandole niczym tworzone przez architektów

W sezonie 2023 odejdziemy od propozycji klasycznych żyrandoli. Ustąpią one miejsca propozycjom, które na myśl będą przywodziły architektoniczne, misternie utkane konstrukcje. Zamiast prostych linii i symetrycznych form pod sufitem zawisną nieoczywiste kształty. Formy będą często skomplikowane, fantazyjne, pełne załamań, które światło poprowadzą w bardzo ciekawy sposób. 

Dzięki takim żyrandolom górna część w salonie, sypialni, przedpokoju, a nawet gabinecie zacznie być zdecydowanie bardziej dekoracyjna. Lampa przyciągnie uwagę domowników i gości, zaskoczy, zostanie zapamiętana, a przy tym nie zabraknie jej tak ważnej cechy, którą jest funkcjonalność. Te typowe, ale i znacznie mniej typowe, a na pewno wpisujące się w propozycje nadchodzących trendów żyrandole znajdziemy w sklepie https://lampy.it/

Żyrandole w dużych rozmiarach

Jeśli ma być modnie, to nie obejdzie się bez wyboru żyrandoli, które zamiast skromności i niewielkich rozmiarów zaoferują formy XXL! Duże, większe i największe lampy sufitowe, w tym omawiane żyrandole, będą chętnie wybierane nawet do skromnych i klasycznych wnętrz. 

Dzięki tak wyrazistym propozycjom oświetlenia uda się stworzyć wyjątkowo estetyczną przestrzeń. W aranżacji nie trzeba będzie szukać miejsca na dodatkowe elementy ozdobne, bo to żyrandol sam w sobie stanie się najciekawszą dekoracją. 

Natura w nieco innym wydaniu

Jeśli lubimy styl eko, jednocześnie szukamy nietuzinkowych propozycji, znajdziemy je wśród żyrandoli, które – choć bazujące na tworzywach sztucznych – zaoferują konstrukcje przypominające rozbudowane gałęzie drzew. To inne ujęcie natury, nowoczesne, futurystyczne wręcz, uniwersalne zarazem, bo pasujące do wielu aranżacji. 

Tak wykonane żyrandole ozdabiają dowolnie wybraną przestrzeń. Gwarantują dużą ilość światła, dzięki czemu sprawdzają się tak w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach. Możemy być pewni, że długo pozostaną w trendach wnętrzarskich, bo łączą elementy, które były, są i będą modne. 

Dajmy szansę nieoczywistym żyrandolom. Zamieńmy te klasyczne na zdecydowanie bardziej atrakcyjne pod względem formy, kształtu czy rozmiaru. Nie bójmy się eksperymentować, choć miejmy na uwadze, że oświetlenie sufitowe powinno być spójne ze stylem danego wnętrza, a także pozostałymi punktami oświetleniowymi, które znalazły się w konkretnym pomieszczeniu. Czas wybrać nowe, efektowne i niebanalne żyrandole!

Udostępnij