hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Elektronika

Skrzynka elektryka – co powinna zawierać?

Skrzynka elektryka – co powinna zawierać?

Co cechuje dobrego elektryka? Przede wszystkim fachowa wiedza, idąca w parze z praktycznymi umiejętnościami. Oczywiście najlepsi fachowcy zawsze powinni być solidnie przygotowani do pracy. W końcu nigdy nie wiedzą, z jakimi wyzwaniami tym razem przyjdzie im się zmierzyć. Podstawą jest odpowiednio wyposażona podręczna skrzynka, w której kryją się niezbędne narzędzia i akcesoria. Co powinna zawierać skrzynka elektryka? Podpowiadamy w poniższych akapitach.

Niezbędnik każdego elektryka

Do podstawowych narzędzi, które przydadzą się zarówno w warsztacie, jak i podczas prac w terenie, z pewnością należy zaliczyć wkrętaki izolowane. Sięgając po nie, elektrycy zwracają uwagę przede wszystkim na ich parametry izolacyjne oraz ergonomiczny kształt zapewniający wygodę uchwytu. Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia skrzynki elektryka jest ściągacz izolacji. Nie tylko służy do ściągania izolacji, ale pozwala zaciskać końcówki, w ten sposób przyspieszając tempo pracy. Kompletując skrzynkę dla elektryka, należy uwzględnić też szczypce izolowane. To narzędzie przydatne do prac pod napięciem, również przy przewodach znajdujących się pod dużym obciążeniem. Warto uzbroić się w kilka typów szczypiec, aby ułatwić sobie pracę i dostęp do trudno dostępnych punktów. Natomiast taśma izolacyjna pomoże w naprawie kabli i przewodów, a także zabezpieczy ich końcówki przed uszkodzeniami.

Elektronarzędzia zawsze przydatne

Praca elektryka obejmuje bardzo szeroki zakres działań, zatem w jego skrzynce muszą znaleźć się narzędzia o zróżnicowanych funkcjach. O ile ręczne narzędzia zdadzą egzamin przy mniej wymagających pracach, to bardziej zaawansowane zadania wymagać będą elektronarzędzi. Żaden elektryk nie przystąpi do dzieła, jeśli w jego podręcznym kufrze nie znajdzie się multimetr cyfrowy. Dlaczego? Aby dokonać precyzyjnych pomiarów napięcia w instalacjach, ciągłości obwodów czy rezystancji. W skrzynce elektryka obowiązkową pozycją jest też detektor cyfrowy. Urządzenie pomaga rozpoznać różnego rodzaju konstrukcje kryjące się pod tynkiem. Wśród niezbędnego wyposażenia ważne miejsce zajmują także młotowiertarka udarowa oraz wkrętarka akumulatorowa. Pierwsza, w zestawie z odpowiednimi akcesoriami, pomoże od podstaw wykonać instalację. Z kolei wkrętarka sprawdzi się w pracach monterskich.
Wiele przydatnych narzędzi w dobrych cenach można znaleźć u partnera tekstu egsystem-sklep.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.