hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Budownictwo

Na co zwrócić uwagę wybierając spawarki TIG?

Na co zwrócić uwagę wybierając spawarki TIG?

Spawarki do spawania metodą TIG można dostać w wielu sklepach. Producenci nie ustają w podejmowaniu wysiłków, aby zapewnić takie urządzenia, które będą w stanie spełnić oczekiwania użytkowników. Nie oznacza to jednak, że trzeba decydować się na pierwsze, lepsze urządzenie. Do zakupów należy podchodzić z należytą uwagą. Tak, aby zyskać pewność co do tego, że spawarka będzie w stanie poradzić sobie z zadaniami, jakie zostaną jej wyznaczone.

Efektywna i bezawaryjna praca

Każda osoba, która będzie obsługiwać spawarkę do spawania metodą TIG na to liczy. Jeżeli tak, to należy zwrócić uwagę na taki element jak dobry prąd spawania. Musi on zostać dobrany względem rzeczy, które będą obrabiane przy pomocy takiego urządzenia. Trzeba więc przeanalizować z jakimi elementami będzie się miało do czynienia, aby móc poradzić sobie z pracą. Tylko że często ma się do czynienia z bardzo chudymi elementami.

Nie tylko praca ze stalą

Spawarki do spawania metodą TIG cechują się tym, że pozwalają na pracę z aluminium. Wiele osób wychodzi z przekonania, że nie będą mieli do czynienia z tego typu materiałem. Czy aby na pewno? W domu głównie używa się stal. To fakt, ale zdarzyć się mogą takie wyjątkowe sytuacje, że jednak zaistnieje potrzeba pracy na aluminium. Na szczęście, dobra spawarka do spawania metodą TIG będzie w stanie poradzić sobie z tym. Podczas zakupów warto sprawdzić ten parametr na opakowaniu. Jeżeli nic nie ma o tym, zawsze można zapytać sprzedawcy. On to na pewno będzie w stanie udzielić odpowiednich wyjaśnień swoim klientom.

Spawarka i zajarzenie łuku

Temat, którego w żaden sposób nie można pomijać. Jak wygląda zajarzenie łuku? Całkiem możliwe, że zdecydowana większość osób nie będzie w stanie odpowiedzieć, z czym ma tak naprawdę do czynienia. Dlatego warto to wyjaśnić. W przypadku urządzeń TIG LIFT potrzebne jest potarcie elektrodą o spawany materiał. Urządzenia TG HF działają bezdotykowo. Wystarczy tylko elektrodę zbliżyć do spawanej powierzchni i można zacząć działać. Trzeba jednak wiedzieć, że ma się do czynienia z nieco droższym urządzeniem, które pozwala na uzyskanie jednolitej spoiny.

Spawarki do spawania metodą TIG są w stanie zapewnić wygodniejszą pracę. Warto więc przeanalizować wszystkie czynniki, chcąc zdecydować się na wybór najlepszej propozycji z możliwych.

Udostępnij