hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Lifestyle

Mgiełka do włosów z filtrem UV – dlaczego warto ją stosować?

Mgiełka do włosów z filtrem UV – dlaczego warto ją stosować?

Mgiełki do włosów pomagają utrzymać kolor i chronią je przed przesuszeniem. Najczęściej mają one formę odżywek w sprayu, które przy okazji zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przed wysoką temperaturą urządzeń do stylizacji fryzur. Mgiełki ułatwiają również rozczesywanie i nadają fryzurze pięknego blasku. Tego typu produkty warto stosować przez cały rok, w szczególności wiosną i latem, kiedy nie można obejść się ochronnych mgiełek z filtrem UV.

Jak chronić włosy przed słońcem?

Szkodliwe warunki atmosferyczne bardzo mocno dają się we znaki włosom praktycznie przez cały rok. Najtrudniejszym okresem jest jednak sezon letni. W tym czasie promieniowanie UV rozszerza niezabezpieczone łuski włosów, przez co może ono dotrzeć do samej kory. Efektem tego jest osłabienie, przesuszenie i łamliwość włosów. 

Na szkodliwe działanie promieni słonecznych narażone są w szczególności włosy rozjaśniane i farbowane oraz o jasnym naturalnym kolorze blond. Spowodowane to jest tym, że mają one małą zawartość melaniny, która jest naturalną warstwą antysłoneczną. 

Ochronę włosów przed słońcem najlepiej zacząć od nakrycia głowy. Niezbędne jest również stosowanie odpowiedniej pielęgnacji w formie kosmetyków do termoochrony. Warto postawić na odżywki bez spłukiwania, które wzmocnią struktury włosów. Alternatywą mogą być mgiełki do włosów z filtrem UV. Warto nimi spryskać włosy przed ekspozycją napromieniowanie słoneczne. 

Jak stosować mgiełki do włosów?

Stosowanie mgiełki do włosów z filtrem UV jest bardzo proste, ponieważ wystarczy równomiernie spryskać nią wilgotne włosy. Co istotne, bez przeszkód można je stosować również pomiędzy myciami głowy, gdy pasma są suche. Nawilżająca mgiełka do włosów jest kosmetykiem, który warto zastosować przed olejowaniem włosów, na przykład zamiast żelu z aloesu lub maski humektantowej. O mgiełce z filtrem UV nie powinno się zapominać w szczególności podczas wakacji i słonecznych dni. Wtedy przed każdorazowym wyjściem można delikatnie spryskać włosy, aby upewnić się, że są one odpowiednio chronione. 

Jak wybrać mgiełkę z filtrem UV?

Mgiełki do włosów z filtrem UV charakteryzują się wyjątkowymi zapachami, które utrzymują się przez długi czas. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę podczas wyboru kosmetyku dla siebie. Równie istotne jest także to, aby nie miał on w swoim składzie alkoholu, gdyż w przeciwnym razie produkt przesuszy włosy. 

Ponadto należy zwrócić uwagę na to, czy dany kosmetyk na pewno gwarantuje ochronę przed promieniowaniem słonecznym i wysoką temperaturą. Jest to istotne w przypadku, gdy mgiełka do włosów z filtrem UV będzie stosowana przed stylizacją na gorąco. Oprócz tego ważne są również indywidualne preferencje co do produktu. Mowa tutaj o takich aspektach, jak to, czy zastosowana mgiełka ma wygładzać włosy i sprawiać, że będą lśniące, czy też może lekkie i uniesione od samej nasady. 

Udostępnij