hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Dom

Lampa podłogowa z wysięgnikiem czy bez? Porównujemy zalety obu konstrukcji

Lampa podłogowa z wysięgnikiem czy bez? Porównujemy zalety obu konstrukcji

Lampy podłogowe nie wychodzą z mody. W 2023 roku również będziemy wyodrębniać dla nich miejsce w domowych wnętrzach. Jest to bowiem oświetlenie praktyczne, uniwersalne, zarazem z charakterem, a do tego sprawdzające się w wielu pomieszczeniach, niezależnie od ich funkcjonalności. 

Na rynku znajdujemy dwie główne kategorie lamp podłogowych: z wysięgnikiem oraz bez. Którą z nich lepiej wybrać? Porównujemy zalety obu konstrukcji. 

Dlaczego lampa podłogowa?

Szczególną sympatią darzymy lampy podłogowe, ponieważ doskonale uzupełniają one pozostałe konstrukcje oświetleniowe stosowane w poszczególnych wnętrzach. Są przy tym mobilne, co uznaje się za jedną z ich największych zalet. Mobilność oznacza, że taką lampę można ustawić w dowolnym miejscu i również w dowolnej chwili zmienić jej położenie. Oświetlenie to nie wymaga bowiem instalacji na suficie czy ścianie, wystarczy dostępność w pobliżu gniazdka lub listwy z dostępem do prądu. 

Lampy podłogowe znajdujemy w różnych rozmiarach, dlatego łatwo je wkomponować zarówno w przestronny salon, jak i minimalistyczną sypialnię. Są one przy tym różnorodne ze względu na styl wykonania czy zastosowane materiały, co udowadnia oferta sklepu https://azzardo.com.pl/. Tak duże bogactwo lamp podłogowych daje szansę na precyzyjne dopasowanie do konkretnej aranżacji, metrażu pomieszczenia oraz jego głównej roli. 

Lampy podłogowe z wysięgnikiem – zalety

Lampy podłogowe z wysięgnikiem z pewnością zadowolą tych, którym zależy na modnej aranżacji. Modele z wysięgnikiem znajdują się w palecie trendów oświetleniowych na 2023 rok. Jest tu miejsce na konstrukcje z subtelnymi liniami i wygiętymi pałąkami. 

Mówimy o lampach, które są bardzo praktyczne i oferują precyzyjne oświetlenie określonych fragmentów przestrzeni. Klosze lamp podłogowych z wysięgnikiem skierowane są ku dołowi, więc można uzyskać funkcjonalną przestrzeń roboczą, pozwalającą na wykonywanie czynności, które wymagają precyzji. Nawet w pozornie skromnych i niewielkich wnętrzach jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Można bowiem zyskać na dobrym oświetleniu, które jest niezbędne np. podczas czytania, jednocześnie mając pewność, że światło nie będzie przeszkadzać innym domownikom. 

Jeszcze jedna zaleta lamp podłogowych z wysięgnikiem to ich estetyka. Są one bowiem majestatyczne, eleganckie i stają się dekoracją samą w sobie. Nie potrzebują niezliczonych kryształków, przepychu czy bogactwa detali, by urozmaicały wybraną aranżację wnętrza. 

Lampy podłogowe bez wysięgnika – jakie mają atuty?

Lampy podłogowe bez wysięgnika cechują się najczęściej niewielkimi rozmiarami, co daje możliwość zastosowania ich w pomieszczeniach o skromnym metrażu. Sprawdzają się w roli oświetlenia głównego bądź zadaniowego. Przy okazji dekorują, podkreślają charakter aranżacji, a ustawione w kącie pomieszczenia optycznie je powiększają. Należą do konstrukcji często dostępnych w bardzo przystępnych cenach. Wśród zalet wymienia się także tę największą, czyli mobilność. 

Jeśli szukamy oświetlenia modnego, uniwersalnego i niezwykle praktycznego, lampy podłogowe – zarówno z wysięgnikiem, jak i bez, spełnią wszystkie nasze oczekiwania. 

Udostępnij