hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Lifestyle

Jak wybrać dobry stolik ogrodowy?

Jak wybrać dobry stolik ogrodowy?

Podstawowym elementem wyposażenia ogrodu, tarasu czy nawet balkonu są meble ogrodowe. Można je zamówić pojedynczo albo zakupić w zestawie. Takie produkty doskonale sprawdzają się w wielu miejscach i różnią się między sobą stylem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Warto wybrać stolik ogrodowy wraz z krzesłami, który będzie zarówno pasował do otoczenia, ale również będzie komfortowy w użytkowaniu podczas spędzania czasu całą rodziną na przykład przy grillowaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stolika ogrodowego?

Stolik ogrodowy musi charakteryzować się znacznie większą wytrzymałością niż zwykły stół w kuchni czy jadalni, które wykorzystujemy we wnętrzach. Jest to spowodowane tym, że będzie narażony nie tylko na ostre narzędzia, rozgrzane naczynia i tłuste potrawy, ale również zmienne warunki pogodowe, takie jak mocne promieniowanie słoneczne, deszcz, wiatr i wilgoć.Wybierając więc stół do ogrodu bądź na taras warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • materiał wykonania – wybór materiału uzależniony jest od stylu stału oraz od tego, czy będzie przez cały rok użytkowany na dworze czy tylko sezonowo w okresie wakacji,
  • styl – powinien stylistycznie pasować do pozostałych mebli ogrodowych, a nawet do całego otoczenia,
  • rozmiar i kształt – zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto dokładnie zastanowić się, w jakim miejscu zostanie postawiony. Można będzie wtedy zdecydować się na wersję prostokątną, kwadratową lub okrągłą albo postawić na stolik ogrodowy składany.

Czy stół rozkładany do ogrodu to dobry pomysł?

Nie zawsze na tarasie czy w ogrodzie mamy bardzo dużą ilość miejsca do wykorzystania. Wtedy też nie możemy zamówić takiego modelu, który nam się podoba, ponieważ nie będzie on komfortowy w użytkowaniu. Pomocnym rozwiązaniem okazuje się wtedy rozkładany stół ogrodowy, który może podwoić swoje rozmiary, kiedy tylko będziemy organizować większą imprezę rodzinną czy ze znajomymi.Stolik ogrodowy składany pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Po skończonej wizycie gości można będzie go złożyć do rozmiarów niedużej walizki i ustawić w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał. Niektóre wersje zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić przechowywanie zarówno składanego stołu, jak i krzeseł, co pozwala jeszcze lepiej zorganizować całą przestrzeń w ogrodzie czy na tarasie albo na balkonie.

Jaki powinien być stół ogrodowy?

Decydując się na zakup stołu ogrodowego, należy uwzględnić kilka ważnych szczegółów, ponieważ tylko wtedy jego użytkowanie będzie komfortowe i bezpieczne. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy konstrukcja stołu tarasowego jest stabilna oraz z jakiego materiału został wykonany mebel. Produkty z drewna, rattanu, technorattanu czy wikliny nie będą mogły służyć cały rok na dworze, ponieważ mogą zostać szybko uszkodzone przez wilgoć i promienie słoneczne.Kupując stolik ogrodowy, trzeba także zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i dopasowanie do konkretnej przestrzeni. Kolejne czynniki warte uwagi to jego wielkość oraz możliwość składania i rozkładania. Do zamkniętej strefy na przykład pod altanę bez obaw można postawić klasyczny stół jadalniany z drewna czy prosty stolik kawowy z technorattanu.

Udostępnij