hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Dom

Dla kogo materac rehabilitacyjny jest niezbędnym sprzętem medycznym?

Dla kogo materac rehabilitacyjny jest niezbędnym sprzętem medycznym?

Schorzenia ortopedyczne są przyczyną przykrych dolegliwości bólowych kończyn dolnych i okolic kręgosłupa. Można zapewnić sobie lepsze samopoczucie poprzez rozluźnienie napiętych mięśni podczas nocnego snu. Taką możliwość stwarza materac medyczny ze zróżnicowanymi strefami twardości. Niezależnie od tego warto wykonywać ćwiczenia wzmacniające poszczególne grupy mięśniowe. Wskazane jest przeprowadzanie ich w pozycji leżącej, więc potrzebne jest odpowiednie podłoże do zajęć rehabilitacyjnych.

Komfort snu to podstawa

Pod wpływem ciężaru ciała w pozycji stojącej lub siedzącej następuje obciążenie mięśni grzbietu, pleców, karku i szyi. Powstają nadmierne skurcze powodujące ból. Ulgę przynosi nocny wypoczynek na materacu, który podpiera sylwetkę w odpowiednich miejscach. Dopasowuje się do kształtu ciała i przywraca układ kręgosłupa zgodny z prawidłowościami anatomicznymi. Dzięki temu jest to materac rehabilitacyjny (https://materaceplus.pl/materac-rehabilitacyjny )wspierający aktywne działanie w tym zakresie.

Potrzebna jest gimnastyka

Bierne oczekiwanie na poprawę stanu kręgosłupa nie wystarcza. Należy dołożyć mnóstwo starań, by wzmocnić i usprawnić układ mięśniowy. Warto zaopatrzyć się w materac rehabilitacyjny, który umożliwi wykonywanie ćwiczeń w warunkach domowych. Musi to być wyrób medyczny opatrzony odpowiednim certyfikatem. Na takim podłożu można ułożyć się wygodnie w pozycji leżącej na plecach albo na brzuchu. Tego wymaga kompleksowy zestaw zadań usprawniających motorykę.

Materac rehabilitacyjny jest miękki, sprężysty i odporny na uszkodzenia. Nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca w czasie gdy nie jest używany. Dlatego najbardziej praktyczny jest model składany wyposażony w uchwyt do przenoszenia. Po zakończeniu ćwiczeń łatwo jest umieścić go w szafie lub na pawlaczu.

Zobacz: https://materaceplus.pl/materace 

Uzdrawiające zabiegi fizjoterapeutyczne

Podstawą rehabilitacji ruchowej jest aktywność fizyczna. Na technikach leczenia ruchem najlepiej znają się specjaliści zajmujący się zawodowo fizjoterapią. W swoich gabinetach oferują serie zabiegów ukierunkowanych na przywrócenie pacjentowi sprawności. Dużym ułatwieniem dla osób w podeszłym wieku lub rekonwalescentów po wypadkach jest możliwość skorzystania z wizyty domowej. Specjalista od terapii zajęciowej przynosi ze sobą materac rehabilitacyjny i rozkłada go w pokoju chorego. Jest to stworzenie optymalnych warunków do prowadzenia ćwiczeń, masaży oraz innych form terapii manualnej. Trzyczęściowy materac rehabilitacyjny po złożeniu da się umieścić w bagażniku a nawet na tylnym siedzeniu samochodu. Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym pacjent odzyskuje funkcje ruchowe, które wcześniej były dla niego niedostępne.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.