hef.com.pl

Blog o tematyce przemysłowej i technologicznej.

Elektronika

Czym jest Nightografia i jak ma się do tego telefon Samsung S22?

Czym jest Nightografia i jak ma się do tego telefon Samsung S22?

Wybierając telefon, pod uwagę bierzemy różnorodne parametry. Sprawdzamy pojemność baterii, procesor, dostępne funkcje czy też design, bo smartfon powinien zarówno dobrze leżeć w dłoni, jak i estetycznie wyglądać. Oprócz tego bardzo często ważnym czynnikiem skłaniającym nas do zakupu jest jakość aparatów, szczególnie gdy robienie zdjęć i nagrywanie wideo to część naszej pasji. Jeden z nowszych modeli marki Samsung, S22, określany jest jako smartfon do zdjęć nocnych, który popularyzuje wyrażenie Nightografia. Co to takiego jest?

Samsung S22, czyli smartfon do zdjęć nocnych

Już dawno minęły czasy, kiedy aparaty zastosowane w telefonach komórkowych nie powalały jakością. Niegdyś każde ujęcie okupione było widocznymi gołym okiem pikselami, które przeszkadzały nawet w przypadku niewielkich i raczej słabych ekranów. Obecnie wyświetlacze w smartfonach oferują jakość pozwalającą na swobodne oglądanie filmów, seriali czy korzystanie z mediów społecznościowych. Zmieniły się też technologie wykorzystywane przy produkcji aparatów w telefonach.

Dziś nie musimy zatem koniecznie posiadać profesjonalnego sprzętu fotograficznego, by wykonać ciekawe zdjęcia. Przykładem tego jest model Samsung S22 – smartfon do zdjęć nocnych. No właśnie: w wielu przypadkach nowoczesne smartfony, nawet jeżeli umożliwiają robienie zdjęć w wysokiej jakości, niekoniecznie radzą sobie z tym w gorszych warunkach oświetleniowych. Jak jest w tym przypadku?

Samsung S22 posiada aparat szerokokątny 50MP, który został wyposażony w matrycę z dużymi pikselami. Oznacza to, że przy jego pomocy możemy tworzyć zdjęcia nawet nocą i nie będą one przypominały ciemnych ujęć, na których trudno rozpoznać nawet poszczególne kształty. Ten smartfon do zdjęć nocnych, za sprawą wspomnianego aparatu z profesjonalną matrycą, łączy i powiększa piksele, by wychwycić jak najwięcej światła.

Poznaj bliżej Nightografię

Nightografia, czyli fotografia nocna, w Samsung S22 potrafi zadziwić. Zastosowane udogodnienia rzeczywiście poszerzają możliwości robienia zdjęć w trudniejszych warunkach oświetleniowych, niezależnie czy chcemy sfotografować jakiś widok, czy wykonać szczegółowy portret.

Przystępne wydaje się również nagrywanie filmów wideo. Dzięki trybowi fotografii nocnej możemy tutaj dostrzec automatyczne dostosowanie liczby klatek do otoczenia. Oprócz tego, za sprawą rozwiązania Super Night Solution, możemy oczyścić ujęcie z szumów i innych niedoskonałości, które niestety są domeną filmów powstających szczególnie w nocy. W związku z tym nagranie wideo może być wyrazistsze niezależnie od tego, o jakiej porze dnia zostało wykonane.

Jeśli zatem jesteś miłośnikiem fotografii, zajmujesz się tym zawodowo lub po prostu lubisz uwieczniać ważne dla Ciebie momenty, być może taki smartfon do zdjęć nocnych jak Samsung S22 będzie dla Ciebie optymalnym wyborem. Może to być też dla wielu osób pierwszy krok w zakresie Nightografii, zwłaszcza jeśli wcześniej raczej rezygnowały z rejestrowania otoczenia nocą ze względu na niedostateczną ilość światła.

Materiał partnera

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.